בני מוכתר יומן מסע בכרתים יום 2

יום שישי

ליום הקודם


בני מוכתר יומן מסע בכרתיםנסענו למחוז כניה שנמצא בקצה המערבי של האי. יצאנו מוקדם בבוקר (סביבות 7 וחצי) כיון שהנסיעה ארוכה כשעתיים וחצי, פתלתלה ומאוד לא תמיד ידידותית. בדרך עצרנו באגם קורנס המכונה גם האגם הנסתר.

זהו אגם המים המתוקים היחיד בכל כרתים והמקום הוא באמת פנינה אמיתית!!! ההגעה אליו כמעט נסתרת מכל עין ובקלות ניתן ל"פספס" את הפניה המובילה לדרך העפר אליו. ברגע שהגענו נפרש בפנינו אגם כחול וצלול שמוקף הרים ירוקים כמעט מכל צדדיו.

המים קרירים ונעימים ובהחלט ניתן לבלות שם מספר שעות. אנחנו שכרנו סירת פדלים עם מגלשה ופידלנו בנחת למרכז האגם, שם הילדים נהנו לעלות על המגלשה ולנחות במים.

לא לדאוג... כל ילד, לא משנה מה גילו מצויד בחגורת הצלה!!!כשהתעייפנו מלפדל (וזה לא לקח זמן רב...) חזרנו לחוף ועלינו לבית קפה לאכול מעדן מקומי אמיתי שנקרא קלצונה. טעם גן עדן!!!! הכנתו לוקחת כרבע שעה ואם היינו יודעים שזה כל כך טעים היינו מזמינים מראש הרבה יותר.

מדובר בגרסה שלהם לבורקס גבינה אבל אצלם זה מטוגן בשמן עמוק. כפי שאמרתי... הטעם שונה לחלוטין ממה שאנחנו מכירים וזה כל כך טעים!!!

 

 

 המשכנו לעיר כניה, שהיא העיר השניה בגודלה באי והיא מוגדרת כיהלום שבכתר של ערי כרתים. זאת עיר נמל ציורית להפליא, שם שוטטנו בסמטאות עד שהגענו לנמל והתיישבנו לאכול במסעדה ממש מול הנוף היפה הזה. בדרך חזרה אי אפשר היה להמנע מקצת קניות. בגדים...תיקים... ומזכרות סיימו יום מוצלח.

בני מוכתר כרתים_יומן_מסע

הגענו בערב מאוחר למלון, אכלנו ונחנו בחדרים ליום הבא